DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C

TOÇ BİR SEN’DE BARIŞ KASABALI DÖNEMİ

TOÇ BİR SEN’DE BARIŞ KASABALI DÖNEMİ
09.08.2022

TOÇ BİR-SEN Tekirdağ Şubesi 4.Olağan Genel Kurulu Süleymanpaşa ilçesinde 7 Ağustos Pazar günü yapıldı. Sendikaya uzun yıllar hizmet eden, büyümesi ve bugünlere gelmesinde pay sahibi olan ve bu seçimde tekrar aday olmayan Başkan Mithat Dinç yaptığı açılış ve selamlama konuşmasında,
“Bildiğiz üzere, TOÇ BİR-SEN 2001 yılında Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı olarak kurulmuştur. Tarım ve Ormancılık Hizmet Kollarında, 2008 yılı itibariyle yetkili olan TOÇ BİR-SEN, 2022 yılı itibariyle 45945 üye sayısına ulaşmış olup yetkili sendika olarak yoluna devam etmektedir.
TOÇ BİR-SEN, kurulduğu günden bu yana kamu çalışanlarının insan onuruna yakışır bir şekilde sosyal ve özlük haklarının kazanılması amacıyla büyük bir çaba göstermiştir.
TOÇ BİR-SEN ülkesini, tarihini ve geleneklerini seven ve bunlara sahip çıkan bir anlayışı benimsemiştir.
2018 yılında, Kırklareli ilimiz ile birlikte 638 üye sayısıyla kurduğumuz Tekirdağ Şube Başkanlığımızın bugün gerçekleştirmekte olduğumuz 4. Olağan Genel Kuruldaki toplam üye sayısı 740 olmuştur. Yıllardır sendikamızın güçlenmesinde ve büyümesinde emeği geçen yönetim kurullarımıza, işyeri temsilcilerimize, kadınlar komisyonumuza, engelli çalışanlar komisyonumuza ve değerli üyelerimize desteklerinden dolayı şükranlarımızı sunarız.
2004 yılından beri üyesi olduğum sendikamızın 2008 yılından beri Tekirdağ il ve şube yönetimlerinde görev almış bulunmaktayım. Bu süre zarfında her zaman desteğini ve samimiyetini hissettiğim başta Genel Başkanımız Hüseyin ÖZTÜRK’e ve Genel Başkan Yardımcılarımıza, iyi ve kötü günlerimizde dostluğunu gördüğüm ve yardımlarını esirgemeyen başta Mehmet ÖZKAN’a ve yönetim ekibimize, işyeri temsilcilerimize, ve komisyonlarımıza teşekkür ediyorum.
Ayrıca, sendikal faaliyetlerimizin aksatılmadan yürütülmesinde çok fazla desteğini gördüğümüz laboratuvar müdürümüz İbrahim Halil BAKIR’a teşekkür ediyorum.
Şube seçimleriyle birlikte, 4 yıldır yürütmekte olduğum Şube Başkanlığı görevini öncesinde Malkara İlçemizde işyeri temsilcimiz olan ve 5 yıldır da başkan yardımcılığı görevlerini yürütmekte olan ve sendikamıza çok daha fazla katkı yapacağına inandığım Veteriner Hekim Barış KASABALI’ya teslim etmenin mutluluğunu yaşıyorum.
İnanıyorum ki yeni oluşturulacak yönetimle birlikte Tekirdağ Şubesi olarak hem Tekirdağ ilinde hem de Kırklareli ilinde daha etkili ve aktif bir sendika yapısı kurulmuş olacaktır.
TOÇ BİR-SEN Tekirdağ Şube Başkanlığı, sendikal faaliyetlerini ilgili kanunlar, yönetmelikler, genelgeler ve TOÇ BİR-SEN tüzüğü kapsamında sürdürmeye devam edecektir.
Şuan gerçekleştirmekte olduğumuz Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diler, tüm misafirlerimize katılımlarından dolayı tekrar teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Tek aday olarak seçime giren Barış Kasabalı genel kurulda yaptığı konuşmada, “Sayın Divan Sayın Genel Başkan Yardımcım, sayın sendika başkanlarım, sayın müdürlerim değerli üyelerimiz kıymetli basın mensupları sizleri en kalbi duygularım ile sevgi ve saygı ile selamlıyorum.
Şubemizin 4. Olağan Genel Kuruluna göstermiş olduğunuz ilgi ve katılımdan dolayı teşekkür ediyorum hoş geldiniz şeref verdiniz,
Kim demiş her şeyin bitişi ölüm, destanlar yayılır mezarımdan diyen erdemliler hareketinin mimarı merhum Mehmet Akif İnan ile Toç-Birsen’imizin büyümesine katlı sağlamış dava arkadaşları Tahsin Suda, Serdar Güllüoğlu, Remzi Şanlı ve ebediyete irtihal eden yol kardeşlerime rahmetle anıyorum.
Sendikacılığı ve sendikalaşmayı çatışma kavga ve ötekileştirme zemininden çıkararak bu zemini rekabet hizmet ve kazanım zeminine dönüştüren öncü bir sendikayız. Biz her zaman hakkın ve adaletin yanında olmuş haksız davalarda zirve olmaktansa haklı olan davalarımızda zerre olmayı tercih etmişizdir.
Bizim kongrelerimiz gürültü kavga ve kaousun olduğu kongreler hiçbir zaman olmamış bunun tersine birlik ve beraberliğin pekiştiği daha güçlenerek çıktığımız kardeşlik içerisinde tamamlanan kongreler olmuştur. Mitat DİNÇ başkanımızdan devir alarak daha ilerilere taşımak için sendikamız için sizler için yönetim ekibimle birlikte hiç durmadan gece gündüz demeden eğilmeden bükülmeden dik durarak hak ne gerektiriyorsa o şekilde çalışacağız.
İstişare kültüründen vaz geçmeyerek her bir üyesine tam manasıyla güvenen ve aynı zamanda kendisine güvenilen bir teşkilat ruhu ile hareket etmek istiyoruz.
Mehmet Akif İNAN’ın çizdiği çerçevede ülkemizde ve tüm dünyada adaletin hakkın merhametin ve özgürlüğün gür sesi olamaya devam edeceğiz.
Biz biliyoruz ki; sendikal hareket cesaret işidir yürek işitir, aşk ve sevda işidir. Ben ve ekibimle bu aşkta sevda da yürekte mevcuttur”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.