Dolar 32,1842
Euro 34,8992
Altın 2.467,42
BİST 10.908,76
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 23°C
Hafif Yağmurlu
Tekirdağ
23°C
Hafif Yağmurlu
Per 25°C
Cum 25°C
Cts 23°C
Paz 21°C

KAPAKLI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI…

KAPAKLI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISI YAPILDI…

Kapaklı Belediye Meclisi 2020 yılının ilk toplantısını Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında  Belediye meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Meclis toplantı öncesi açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin “Alacağımız kararların ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Yeni yıl boyunca sorunsuz, problemsiz bir süreç geçirdik. 2019 yılında 9 ay süresince ilçemizde bazı faaliyetleri uygulamaya, stratejik planı da oluşturmaya gayret ettik. Artık 2020 yılı stratejik plandaki projelerimizi, uygulayacağımız çalışmaları hayata geçireceğimiz bir yıl olacak inşallah. Bu bağlamda hem Büyükşehir Belediyesi’yle, hem TESKİ’yle hem de hükümetimizin desteğini alarak bizler de ilçe belediyesi olarak Kapaklı halkının beklemiş olduğu, özlemle arzuladığı hizmetleri getirmenin gayreti içinde olacağız meclis üyelerimizle birlikte. Huzurlu, mutlu, sağlıklı bir yıl diliyorum herkese. Umarım 2020 yılında hizmetlerimizle Tekirdağ genelinde ses getiren işlere hep beraber imza atarız” diye konuştu.

MECLİS BİLGİLENDİRİLDİ

Meclis üyesi Naciye Topçu ve Halil İbrahim Erkan’ın mazeret bildirerek katılmadığı toplantıda Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin tarafından atanan Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Toprak, Yazı İşleri Müdürü Hasan İbili, Bilgi İşlem Müdürü Atilla Can’ın atamaları ile ilgili meclis üyeleri bilgilendirilirken, CHP grubunda asıl meclis üyeliğinden istifa eden Seyfi Özgerçek ve yedek meclis üyeliğinden istifa eden Erdinç Yılmaz’ın istifaları ile ilgili meclise bilgi verildi. Gündemin ilk maddesinde Meclis Başkan ve üyelerine, Meclis ve Komisyon toplantılarına katıldıkları her gün için ödenecek huzur hakkının belirlenmesi konusu görüşülerek oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilirken,  denetim Komisyonu toplantılarına belediye ve bağlı kuruluşları dışındaki kamu kurum ve kuruluşlarından görevlendirilenler ile kamu kurumu dışındaki diğer uzman kişilere ödenecek olan günlük ödeme miktarının belirlenmesi ve görev yapan Meclis Üyesi Belediye Başkan Yardımcılarına ödenecek olan aylık ödeneğin belirlenmesi konusu da plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ 

Gündemin üçüncü maddesinde Fatih Mahallesi 380 ada 17 parselde bulunan 36,54 metrekarelik belediye hissesinin hissedarına satılması konusu da meclis üyeleri tarafından kabul edilirken, bir sonraki gündem maddesini teşkil eden zabıta memurlarına verilecek olan fazla çalışma ücreti görüşüldü. Gündem maddesi alakalı konuşan MHP’li Emrah Sevinç “ Gündem maddeleri arasında huzur hakkı, maaş artışı gibi gündemler bulunuyor. Ücret emeğin karşılığıdır. Eşitlik ilkesi, eşit iş için, eşit ücret hakkı, adil ve yeterli elverişli bir ücret hakkı gibi uygulamalar, huzur hakkı, maaş artışı yapılması doğaldır. Komisyona sevk edilen bu gündemleri ülkemizin ve belediyelerimizin zor şartlarda bulunduğu bugünlerde vatandaşlarımızın da tepkisine yol açmadan, açmasına meyil vermeden, kamu tasarrufunu göz ardı etmeden plan bütçe komisyonu üyelerinin hassasiyetli bir şekilde çalışmalarını sürdürmelerini, maksimum değil minimum alt tabandan işleme almasını talep ediyorum” diye konuştu.

“28 MİLYONLUK KREDİ TALEBİNDE BULUNACAĞIZ”

İlgili gündem maddesinin Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmesinin ardından İller Bankası’ndan 28 milyon TL kredi kullanılması konusu görüşüldü. Kapaklı’nın en önemli sorununun yollar olduğunu kaydeden Başkan Mustafa Çetin “9 aylık süre zarfında imkanlarımız ölçüsünde Fen İşleri olarak bazı çalışmalar yapmaya çalıştık. Ciddi sayıda yollar yapıldı. Hem asfalt hem beton hem de kilit taş yolları yaptık. Ancak beklentileri karşılayabilmek ve stratejik plandaki faaliyetleri hayata geçirebilmemiz için yaklaşık 28 milyon tutarında olan bir ihaleyi hayata geçirmek açısından İller Bankası’ndan kredi talebinde bulunacağız” diye konuştu.

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılacak olan 1 adet hemşire, 3 adet avukat, 1 adet sanat tarihçisi, 7 adet tekniker, 3 adet teknisyen, 5 adet ekonomist, 2 adet şehir plancısı, 11 adet eğitmen, 7 adet mühendis, 1 adet psikolog ve 1 adet sosyologun aylık çalışma ücretinin belirlenmesi ile ilgili gündem maddesi plan ve bütçe komisyonuna havale edilirken, boş kadro değişikliği ve dolu kadro değişikliği ile ilgili gündem maddeleri de meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.

DENETİM KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı temsilcisi İbrahim Çetintaş tarafından sunulan dilekçede yer alan Hakkari Süngütepe’de yaralanan Sezer İldeş isminin ilçede bulunan isimsiz park alanlarından birisine verilmesi talebi  İmar komisyonuna havale edilirken, gündemin 11’inci maddesinde denetim komisyonu üyelerinin seçimi yapıldı.  Komisyonun 5 kişiden oluşması oybirliği ile kabul edilirken, komisyon üyelerinin seçimi kapalı oylamayla gerçekleştirildi.  Komisyona AK Parti grubundan İbrahim Aktürk, Özgür Cengiz,  ve Şakir Demirel ile CHP grubundan Ender Dubaz ve Mustafa Önder seçildi.

MECLİS AĞUSTOS AYINDA TATİL YAPACAK

Mecliste tatil ayı Ağustos ayı olarak belirlenirken Fatih Mahallesi 727 ada 13 nolu parselde bulunan 17 metrekarelik belediye hissesinin hissedarına satılması da meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.  Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından Kapaklı’ya 1 adet gençlik merkezi, 1 adet tenis kordu, 1 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 1 adet 500 seyircili spor salonu, 5 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası ile 5 adet çok amaçlı mini basketbol sahası yaptırılması amacıyla Belediye Başkanı Mustafa Çetin’e yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

“AĞIZ VE DİŞ HASTANESİNİ KAPAKLI’YA KAZANDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Toplantının ardından dilek ve temenniler kısmında konuşan Başkan Mustafa Çetin “ Girişimlerimiz neticesinde Ağız ve Diş Hastanesi’ni Kapaklı’ya kazandırmaya çalışıyoruz. Şuanda mevcut OSB sınırları içerisinde olan hastanemizin bir bölümünde bir rehabilitasyon merkezi vardı. Taşında ve o bina boştu. Biz Ağız ve Diş hastanesiyle  yaptığımız temaslar neticesinde Kapaklı Ağız ve Diş Hastanesi’ni oraya taşımak için anlaştık. Şimdi Fen İşlerimiz orada bazı tadilatlar yapacak. Onların istedikleri bazı düzenlemeler var. inşallah onları yaparsak en kısa zamanda Kapaklımıza ağız ve diş hastanesi gelecek. Hastane projemiz faaliyete geçtiğinde bunu da oraya taşıyıp oraya yaptırmanın yollarını arayacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

“KAPAKLI’NIN MENFAATİNE BİR KARARDIR”

Millet bahçesi ile ilgili çalışmayı valilik kanalıyla yaptıklarını kaydeden Çetin “ Top sahasını da içine alan alanda biz belediye hizmet alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Büyükşehirde Metin Kanat kardeşimizin verdiği bilgiye göre Cumhuriyet Halk Partisi çalışmaların devamına karar vermiş. Bu Kapaklı’nın menfaatine bir karardır. Bu kararın ivedilikle Büyükşehirden geçmesi ve bizim de gerekli bakanlıklarla temaslarda bulunarak Millet Bahçesini kazandırmamız gerekiyor. İnşallah 2020 yılında Kapaklı’nın sorunlarını çözeceğiz.

“DAHA FAZLA HİZMETE AÇ OLAN BİR BÖLGEYİZ”

Yerel anlamda da elimizden gelenin fazlasını yapma gayreti içinde olacağız.Siyasi düşüncesi ne olursa olsun amacımız Kapaklı’ya hizmet etmek ve Kapaklının sorunlarını çözmektir. Siyasi kimliklerimizi bir kenara bırakarak Kapaklı’ya ne kazandırabiliriz, sorunlarına nasıl çözeriz diye hareket edelim. Hem sosyal hem kültürel birçok sorunu barındıran bir ilçeyiz. Daha fazla hizmete aç olan bir bölgeyiz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.