DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 23°C
Parçalı Bulutlu

İBRAHİM ÇAKAL EĞİTİM BİR-SEN’E ADAY

İBRAHİM ÇAKAL EĞİTİM BİR-SEN’E ADAY
24.11.2021

Tekirdağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim ÇAKAL 2022 Yılında Gerçekleştirilecek Olan Seçimde Eğitim Bir-Sen Yönetimine Talip Olduklarını Açıkladı.
Çakal yaptığı konuşmada,”Kıymetli Hanımefendiler, kıymetli beyefendiler; hepinizi saygıyla, sevgiyle, hürmetle ve selamların en güzeli Allah’ın selamı ile selamlıyorum.
Hakkın, Adaletin, Merhametin, Özgürlüklerin Gür Sesi Olan Değerli Arkadaşlarım;
Eğitim Bir-Sen’in; kamu görevlilerinin haklarını savunmanın yanında, kurucu genel başkanımız Merhum Mehmet Akif İnan’ın çizdiği çerçevede, Tekirdağ’da Türkiye’de ve tüm dünyada Hakkın, adaletin, merhametin, özgürlüklerin gür sesi olduğunu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bu vesileyle kurucu genel başkanımız, fikir, dava, aksiyon ve gönül adamı, şair ve mütefekkir merhum Mehmet Akif İnan’ı bir kez daha rahmetle yad ediyorum.
Merhum Mehmet Akif İnan’ın çizdiği çerçevede, Tekirdağ’da, ülkemizde ve tüm dünyada hakkın, adaletin, merhametin, özgürlüklerin gür sesi olmaya devam edeceğiz.
Tavrı ile Duruşu ile Dik Duran Değerli Arkadaşlarım;
2022 yılında gerçekleştirilecek olan seçimde Eğitim Bir-Sen il yönetimine talibiz inşallah. Bu sorumluluğun altından kalkmak, bunun hakkını vermek, sendikamızı vakti kuşanarak zirveden yeni ufuklara taşımak için bundan sonra hizmetinizde ve emrinizde olmak için adayız.
İnsanı ve insan onurunu esas alan özgün bir sendikacılık anlayışını pekiştirmek için adayız.
Yeni Dönemi Birlikte Omuzlayacağımız Değerli Arkadaşlarım;
Yeni dönemi birlikte omuzlamak, yeni ufuklara birlikte uzanmak için adayız. Sendikamız geldiği noktadan daha ileriye gidebilecek, daha büyük işler yapabilecek, insanlık için daha faydalı çalışmalara imza atabilecek güçtedir. Bunu birlikte başaracak, kol kola yürüyerek olgunlaştıracağız. İyi günde kötü günde beraber olmak için adayız. Hiçbir eğitim çalışanının kendini yalnız hissetmemesi için adayız. Bu yolda hiçbir arkadaşımız asla yalnız yürümeyecek. Her daim dava arkadaşlarımızın yanında olmak için adayız.
Samimiyet Timsali Kıymetli Arkadaşlarım;
Kamu görevlisi arkadaşlarımızın mali, sosyal ve özlük haklarına ilişkin beklentilerini samimiyetle takip etmek için adayız.
Güçlü ve demokratik bir ülke için güçlü sivil toplum diyoruz. Sosyal adalet, sosyal haklar ve özgürlükler için adayız.
Güzel Ahlak Sahibi Değerli Arkadaşlarım;
Genel Başkanımız Sayın Ali YALÇIN’ın kıymetli ve ufuk çizen cümlelerinden alıntı yaparak, “güzel ahlak ve bilgi toplumu diyoruz. Umutlar istikbalde, istikbal köklerdedir diyoruz. Bütün insanlığın kurtuluşu olmayan bir kurtuluş bizim de kurtuluşumuz olamaz” diyoruz. Güçlü Tekirdağ için Güçlü Türkiye için güçlü Eğitim Bir-Sen diyoruz. Kutlu ve soylu mücadelenin doğru adresi Eğitim Bir-Sen’e, kararlı adımlarla güvenli yarınlara yürümek için adayız.
Hep Birlikte Yürüyeceğimiz Kıymetli Arkadaşlarım;
Birlik ve beraberlik içerisinde, kararlı ve dürüst adımlarla güvenli ve onurla yarınlara yürüyeceğiz. Eğitim Bir-Sen’i büyütmeye, Tekirdağ’a ve Türkiye’ye örnek olacak hizmetler etmeye devam edeceğiz. Samimiyetle çıktığımız bu kutlu yolda hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. Bugün olduğu gibi bundan sonrada hep birlikte kol kola yürüyeceğiz. 2022 yılında gerçekleştirilecek olan seçimde Eğitim Bir-Sen yönetimine, üstüne basa basa belirtiyorum “BİZ” adayız…
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, her günümüzün bugün gibi inançlı, yürekli, samimi, mert ve onurlu olmasını diliyorum.
Bu kutlu ve onurlu yolda yürürken,
Mehmed’im, sevinin, başlar yüksekte!
Ölsek de sevinin, eve dönsek de!
Sanma bu tekerlek kalır tümsekte!
Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir!
Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir!” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.