DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C

DEVA PARTİSİ İLÇE BAŞKANI KALAYCI:”ERGENE TARIMSAL KALKINMA PLANINA ALINMALIDIR”

DEVA PARTİSİ İLÇE BAŞKANI KALAYCI:”ERGENE TARIMSAL KALKINMA PLANINA ALINMALIDIR”
28.11.2022

Deva Partisi Ergene İlçe Başkanı İsa Kalaycı yaptığı açıklamada, “Ülkemizin daha yaşanılabilir bir düzeye gelmesi için çözüm odaklı DEVA Olmaya talibiz. Bir ülke düşünün;20 yıldır yöneten tek parti iktidarında her şey alt üst olmuş olsun. Tarımı çökertilmiş , üreticisi tarımsal üretimden hızla çekilmeye başlamış;mazot fiyatlarının, işçi ücretlerinin,tohum ve sulama giderlerinin karşılanmadığı serzenişleri Beşevler ‘deki külliye ye bir türlü ulaşmıyor;yem fiyatlarının aşrılıgından dolayı süt inekleri kesime gönderiliyor.Bu durumda süt fiyatları tavan yapıyor,ama yem fiyatları o kadar yüksek ki üretici yine feryat ediyor.Yoksulluk tırmanırken,bir avuç mutlu azınlık sürekli zenginleşiyor.Bir ülke düşünün, yazgısı tek kişinin iki dudağı arasında.Adaletin olduğuna kimse inanmıyor.Yasalar çıkıyor, adalet iyice dibe vuruyor.Devletin en çok ürettiği yapılar cezaevleri oluyor. Çünkü getirilen düzen sürekli suçlu üretiyor.
Bir ülke düşünün,cumhuriyetin ilk yıllarında kurulan kağıt fabrikaları haraç mezat satılıyor, ülkenin selulozu yurt dışından getiriliyor,kitap ve gazete kağıdı bile üretilemiyor. Bir ülke düşünün “ekonominin kitabını yazdığını” söyleyen tek adamın kapitalazmin kurallarından haberi yok.Faizi kendi düşüncesine göre düşürdükçe döviz kuru yükseliyor,hayat pahalılaşıyor.İç alım dış satımı karşılamıyor, ülke sürekli borçlandığı için bir batağa sürükleniyor. Dış borç 500 milyar dolara yükseliyor,bu süreçte geleceğimiz karartılıyor ama “her şeyin iyi olduğu”na inanandirilmış geniş bir kitle,Almanya’nın bizi kıskandığını söyleyecek kadar akıl tutulması yaşıyor.Bir ülke düşünün, Muğla’nın ormanlarından Antalya’nın Manavgat ormanlarına kadar on binlerce hektar alan yanıyor,THK’nun uçakları hangara kilitlenmiş.Milyonlarca ağaç, börtü böcek,orman hayvanları,evcil hayvanlar kavruluyor,13 tane uçağı olan”tek adam”ın kalıcı yangın söndürme uçağı almak gibi bir anlayışı yok.
Ülkenin doğası birkaç şirketin insafına terk edilmiş;ormanlar maden sahasına döndürülmüş.Doganın nasıl hiç edildiğinin en çarpıcı örneği Ergene ‘dir.Hemen içinden akan Ergene çayı,tam bir zehir kaynağı olmuş,sanayi atıklarıyla kirletildiği için doğal değerini tümüyle yitirmiş, Ergene ilçesi için hiç bir ekonomik değeri kalmamıştır.Bu durumda bir zamanlar balık avcılığı bile yapılan nehir, artık hayvanların su içemeyeceği bir zehir kaynağına dönüşmüş,Ergene ilçesi ile birlikte Ergene ilçesin de gözden çıkarılmasıyla sonuçlanmıştır.Yapılması gerekense oldukça kolaydır.Sanayi atıklarının arıtılarak nehre bırakılmaması Ergene ilçesinin tarımsal üretimle kalkınma planına alınmasıdır. Komşu ülkelerle ilişkiler Arap saçına dönmüş.Dün kavga ettiğiyle bugün barışmanin telaşına düşülmüş.Rusya,Suriye’de 34 askerimizi şehit ediyor, uçağını düşürdüğümüz bu ülkeyle barışmak için o”tek adam”Putin tarafından kapıda bekletiliyor,kronometre tutularak dünyaya servis ediliyor. Sonuç olarak; ülke; yeniden parlamenter sisteme geçmedikçe bu düzen sürüp gidecektir.
Derdinize DEVA olmaya talibiz”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.