DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ 23°C
Parçalı Bulutlu

CHP S.PAŞA İLÇE BAŞKANI AYCAN GÜNDÜZ, ATATÜRK’E HAKARET EDENLERE CEVAP VERDİ

CHP S.PAŞA İLÇE BAŞKANI AYCAN GÜNDÜZ, ATATÜRK’E HAKARET EDENLERE CEVAP VERDİ
04.02.2022

Cumhuriyet Halk Partisi Süleymanpaşa İlçe Başkanı Aycan Gündüz Zafer Mahallesindeki Büyükşehir Belediyesince muhtarlık önüne konulan Atatürk heykelini kast ederek hakaret içerikli sosyal medya paylaşımları için bir basın açıklaması yaptı. İlçe Başkanının basın açıklamasına basın mensupları, partililer ve mahalle sakinleri ilgi gösterdi. Aycan’ın açıklaması sonrası İl Başkanı Zeynel Şener Saygın’da, “Bu tür olayları kınadıklarını ve Atatürk’ü organize bir şekilde karalamaya çalışan dinimizi yozlaştırmaya çalışanlarla mücadeleye devam edeceğiz. Bu güzel dinimizi, siyasete alet etmeyeceğiz. Güzel dinimizi siyasete bulaştırmayacağız” dedi. Ayrıca emekli öğretmen Hüseyin Eren ise, Atatürkçü Düşünce Derneği adına yaptığı konuşmada “Atatürk’ün manevi kişiliğine giderek artan saldırıları kaygı ile izliyoruz. Samsun’daki onur anıtımıza kast eden bu son ihaneti lanetliyoruz” dedi.
CHP İlçe Başkanı Aycan, ” Facebook’ta H.I.adlı kullanıcı adını kullanmakta olan, bir şahsın sosyal medya hesabında farklı zamanlardaki farklı paylaşımlarında; Zafer Mahallemizdeki Atatürk heykelinin fotoğrafını paylaştığı 22 Ocak 2022 tarih ve 23:59 saatli paylaşımında,
“Mahallemize Çok Büyük Çoookkk Çookkk Büyük Bir Hizmet Daha Yapıldı .Çocuk Parkları Yaşam Alanları Yeşil Alanları ile Çağdaş!!! Medeni Ve Gelişmiş!! Mahallemizin Çok ama çookkk Önemli Eksiği Olan Put u !! Aa Put Değil Pardon Heykeli!!! Mahallemize Kazandıran CHP Zihniyeti büyük bir hizmete Daha imza attı. Çocuklarımızın 4-6 Yaşında Kuran Kurslarına Gitmesini Ortaçağ Zihniyeti Olarak Gören Hucube Gönül Gözü Kör Olmuş Zihniyet Zafer Mahallesine Bir Tane Doğru Düzgün Hizmet Yapmadığı İçin Putperest Nesil Yetiştirme Geleneğini Devam Ettirmek İstiyor Biz Buna Asla İzin Vermeyeceğiz.”
Ve “Çağdaş Medeniyetler Seviyesine Ulaşmayı Hala Heykel Dikmek Olarak Gören Hucube Anlayışı ENİNDE SONUNDA yıkacağız. LA GALİBEL İLLALLAH” yazdığı görülmektedir.

Şahsın bu paylaşımı ile devletimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve manevi anısına sosyal medya üzerinden herkese açık bir gönderide aleni şekilde hakaret ettiği açıkça görülmektedir.

Yine aynı şahsın Facebook profilinde yer alan 11 Ocak 2022 tarih ve 00:22 saatli paylaşımında,
“Osmanlı’nın Kadınları Balaları da Yiğit Olur.Sen NEREDEN Bileceksin Kemalist in Torunu. Sokağa Çıkacaklarmış Keşke Çıksalar I.Mahmut döneminden başlar hepsinin tek tek ruhlarını şad etmek için intikamlarını Alırız. MUSTAFA KAMAL e Azıcık Sevgi Besleyen Buguz Eden İnanan Önder Olarak Görenler ile Herşeyim Ayrıdır. Yolum Ayrıdır Davam Ayrıdır Dinim Ayrıdır. Bizim Bir Tek Ezelî ve Ebedî Ulu Önderimiz Vardır O da Yedi Cihan Serveri Hz MUHAMMED MUSTAFA SAV EFENDİMİZ DİR. DİN DÜŞMANLARINA karşı savaşmak imanımın gereğidir. CHP İslam Dinini Bu Topraklardan Söküp Atmak İçin Kurulmuş İhanet Partisidir. Keşke Sokağa İnseler REİS in 15 Temmuz da ki Gibi Bir İşaretine Bakar. Ama önce içimizde ki AKP li İl başkanı ilçe başkanı belediye başkanı ve yönetimlerini temizlemek lazım.YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE” yazdığı görülmektedir.

Şahsın bu paylaşımıyla; partimizi ihanet partisi olarak nitelendirmekte, “keşke sokağa inseler… Ya devlet başa ya kuzgun leşe” cümlesiyle, sosyal medya üzerinden Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve parti gönüllülerinin, toplumun Atatürk’ü seven tüm kesiminin açıkça tehdit edildiği görülmektedir. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik aşağılama, hakaret ve tehdit suçları açıkça sübut bulmuştur.

Üstelik herkese açık olarak yapılan diğer tüm paylaşımlarında olduğu gibi bu paylaşımlara da yorumlar yapılmış, Cevdet Sunay isimli Facebook kullanıcısının “100.yılın temizliği yapılır” şeklinde yorum yaptığı görülmekte olup, şüphelinin paylaşımlarıyla işlediği suçların ulaştığı diğer kişilerin de kin ve düşmanlığa tahrik edildiği, Tekirdağ ili Süleymanpaşa İlçesi 100.Yıl mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızı kastederek “100. Yılın temizliği yapılır” diyebilecek kadar bir düşmanlıkla açıkça suç işlendiği, şüphelinin de bu yorumu beğenmek suretiyle suç oluşturan düşüncelerini yansıtmaya ve diğerlerini de etkilemeye devam ettiği, kin ve düşmanlığa sevk ettiği görülmektedir.

Yine şahsın Facebook profilinde yer alan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekilimiz Faik Öztrak’ın fotoğrafını paylaştığı 19 Aralık 2021 tarihli paylaşımında,
“Siz KİMSİNİZ MUSTAFA KAMAL İN ARAMIZA SIZDIRDIĞI İNGİLİZ KRALİYET AİLESİNİN TÜRKİYE KOLU SİYONİZMİN KÖLESİ OLDUĞUNUZU BİZ BİLİYORUZ SİZDE AÇIKLAYIN HALK TA BİLSİN.SEÇİM ZAMANI CAMİİLERDE NE İŞİNİZ VAR O ZAMAN ONUN Kİ BUNUNKİYLE NEREDEN GELDİĞİ BELLİ OLMAYAN BU TOPLULUĞU ENİNDE SONUNDA TOPRAĞA GÖMÜP HESAP SORUCUNUN KİM OLDUĞUNU GÖSTERTECEĞİZ” ifadelerini kullanmış olduğu görülmektedir.

Şahsın bu paylaşımında; Türkiye Cumhuriyetinin seçilmiş bir milletvekili olan Sayın Faik Öztrak’ın fotoğrafı kullanılmak suretiyle kendisi açıkça iftiraya uğramış ve hedef gösterilmiş, “eninde sonunda toprağa gömüp hesap sorucunun kim olduğunu gösterteceğiz” denilerek de halkı kin ve düşmanlığa tahrik, aşağılama, hakaret ve tehdit suçlarının açıkça sübut bulduğu görülmektedir.

Şahsın Anayasımıza, Kanunlarımıza, Türk Ceza Kanununa, Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanuna, hukuka ve ahlaka aykırı paylaşımlarında Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve ölümsüz önderimiz Atatürk’e aleni şekilde hakaret edilmesi; partimize ve partililerimize hakaret edilmesi, tehditte bulunulması, halkın farklı düşüncelere sahip bir kesiminin, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik edilmesi, hakaret ve tehdit edilmesi kabul edilebilir değildir.

Bu şahsın paylaşımları nedeniyle partimize çok sayıda başvuru olmuş, şahsın suç teşkil eden tüm eylemleri toplum nezdinde üzüntü ve infial yaratmıştır.

Anayasamıza ve yasalarımıza aykırı hareket eden, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden, hakaret ve tehditte bulunan şahıs hakkında Cumhuriyet Savcılığına şikayette bulunmamız zaruri hale gelmiştir.

Bu konuda bağımsız Türk yargısının kanunlar çerçevesinde gerekli cezai işlemi yapacağına şüphemiz yoktur. Ancak bu tür insanların kimlerden cesaret alarak, bu açıklamaları yapabildiğini değerli hemşerilerimizin takdirine bırakıyorum. Keşke Yunan galip gelseydi diyen zihniyetin çocukları olan bu insanlara, bugün ülkemizde okunan ezanın Atatürk sayesinde olduğunu bilmeden konuşan bu meczuplara acıyarak bakıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bütün hayatını ülkesine adamış, ömrünün büyük bir bölümünü savaş meydanlarında, Vatan uğruna savaşarak geçirmiş, ölümünden sonra tüm mal varlığını milletine bırakmış, yok olmuş bir vatanda, ezilmişliğin acısını yaşayan Türk milletini birleştirerek, yedi düvele karşı savaş vermiş bir insanı, ebediyete intikalinden 84 yıl sonra bile çekemeyen bu şeref ve haysiyet yoksunu insanlara acıyorum. Hayatı boyunca ülkesi ve milleti için hiçbir şey yapmadan sadece eleştirerek ve kendi karanlık dünyasında yarattığı çağdaşı yakan tarzıyla, hayata bakmaya çalışan bu akıl yoksunlarına acıyarak bakıyorum” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.