DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Tekirdağ °C

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA YEL’DEN SAĞLIKLI MÜJDELER

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ MUSTAFA YEL’DEN SAĞLIKLI MÜJDELER
24.02.2021

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili ve MKYK üyesi Mustafa Yel Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşmeler yaparak Hayrabolu Devlet Hastanesi için hastande boş bulunan kadın doğum, genel cerrah ve anestezi uzmanı kadrolarının doldurulması,Tomografi Cihazı tedariki ile ilgili ihtiyaç taleplerinin iletilmesini sağlamış, Bakan tarafından eksik ve ihtiyaç duyulan kadrolar için değerlendirmelerin yapılarak atamaların gerçekleştirileceği, tomografi cihazının ise en kısa sürede tedarik edilerek hastanemiz envanterine dahil edileceğini ifade edilmiştir.
Ayrıca, Ergene Devlet Hastanesi’nin İhalesi 25 Martta yapılacak.
Ayrıca Vekil Yel tarafından yapılan açıklamada, “Tekirdağ’ın Ergene ilçesine yapılması planlanan Ergene Devlet Hastanesi ile ilgili olarak Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile yaptığımız görüşmede Ergene Devlet Hastanesinin 25 martta ihalesinin yapılacağı müjdesini aldık.
Hastanemizin inşaat alanı yaklaşık 12.000 m2 olacaktır. Bodrum Kat + zemin kat + 3 normal kat olarak yapılacak 50 Yataklı Devlet hastanemiz bünyesinde; acil servisler, poliklinikler, doğum salonları, ameliyathaneler, yoğun bakım birimleri, yataklı servisler, hemodiyaliz ünitesi, idari birimler, destek ve teknik hacimler bulunmaktadır”dedi.
Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, “Malkara Devlet Hastanesi için,Pediatri(çocuk doktoru),Nöroloj,Uzman aile hekimi,Dahiliye,Cildiye, Göğüs hastalıkları uzmanı branşlarında doktor ihtiyacı talebimiz iletilmiş, Sn. Bakanımız tarafından eksik ve ihtiyaç duyulan kadrolar için değerlendirmelerin yapılarak atamaların gerçekleştirileceği ifade edilmiştir” dedi.
Diğer taraftan MKYK Üyesi Yel, “Kapaklı Devlet Hastanemiz için İlçemizde bulunan devlet hastanemizin fiziki koşulları yeni yapılan hastane tamamlanana kadar iyileştirilmesi, personel doktor sayısının arttırılarak vatandaşımızın ilçemizdeki hastanemizden daha verimli bir şekilde hizmet alabilmeleri,İlçemizde Belediyemiz tarafından restore edilen diş hastanemiz için yeni bir bina yapılarak vatandaşlarımızın daha nezih bir ortamda diş sağlığı hizmetlerinin verilmesi, hususları Sn. Bakanımıza iletilmiş ve Sn. Bakanımız hastanelerin durumları ile ilgilenileceğini, daha iyi hizmet verebilmeleri yönünde gereken tedbirlerin alınacağını ifade etmiştir” şeklinde konuştu.
Öte yandan Yel, “Çorlu Devlet Hastanemizin bir üst sınıfa yükseltilmesinin sağlanacağını ifade etti. Bu sayede Çorlu Devlet Hastanemiz hem hizmetler yönünden daha kaliteli bir hale gelecek hem de doktor ve branş artışı sağlanacaktır.
Çerkezköy Devlet Hastanesi ile ilgili Sağlık Bakanımız Sn. Dr. Fahrettin KOCA ile yaptığımız görüşmede; Hastanemizde ihtiyaç duyulan; Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı,Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı,Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı,Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı,Göğüs Cerrahisi,Kulak Burun Boğaz Uzmanı,Kalp ve Damar Cerrahisi,Nefroloji Uzmanı,Nöroloji Uzmanı,Kardiyoloji Uzmanı taleplerimiz ile, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru vb. yardımcı sağlık personeli talebi ile destek personeli ihtiyaç talebimiz Sn. Bakanımıza iletilmiştir. Sn. Bakanımız tarafından eksik ve ihtiyaç duyulan kadrolar için değerlendirmelerin yapılarak atamaların gerçekleştirileceği ifade edilmiştir.
Muratlı Devlet Hastanesi ile ilgili Sağlık Bakanımız Sn. Dr. Fahrettin KOCA ile yaptığımız görüşmede; Hastanemizde ihtiyaç duyulan Genel Cerrah, Anestezi Uzmanı, Kadın Doğum Uzmanı, Göz Hastalıkları Uzmanı taleplerimiz ile, Tekirdağ Muratlı Toplum Sağlığı Merkezi + 112 ASHİ+Aile Sağlığı Merkezi (3 Hekimlik)+İlçe Sağlık Müdürlüğü Yatırım Projesinin biran önce ihale edilmesi ve buraya 3 adet hekim kadrosunun ihdası hususları Sn. Bakanımıza iletilmiştir. Sn. Bakanımız tarafından eksik ve ihtiyaç duyulan kadrolar için değerlendirmelerin yapılarak atamaların gerçekleştirileceği ifade edilmiştir” şeklinde konuşarak dolu dolu müjdeleri ilimize verdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.